| FIP a întrebat:

Salut TPU,
Am si eu o problema, cand stau de vorba cu o anumita fata pe care o stiu de ceva vreme si pe care o plac pur si simplu ma blochez nu mai stiu ce sa mai spun stau ca tampitul si nu zic nimic sau zic ceva ridicol pur si simplu nu gasesc un subiect de discutie nu stiu ce este cu mine ma blochez.
Cine ma poate ajuta cu sfaturi!

6 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Uaaau.baietii se blocheaza! Crede-ma ea nu stie asta.Noi avem impresia ca sunteti duri si gata. Daca vrei sa vorbesti cu ea poti vorbi desprelucruri care va plac in comun sau ce i place ei.[in niciun caz de tine-o va plictisi]Bafta:*

| XoXo4you a răspuns:

In primul rand cati ani ai ca sa te blochezi cand vb cu o fata? si in al doilea rand vorbestge despre ce ei ii place daca esti mai mare scoate-o la un suc cunoaste-o mai bine ofera-i mici cadouri si apoi cerei nr de tel si trimitei un sms cu intrebarea cea mare care te ajuta sa formezi un cuplu

| pisicutza_7425 a răspuns:

In primul rand trebuie sa respiri adanc daca te blochezi si in al doilea rand ca subiect iti spun ce mi-ar placea mie sa imi spuna : cum ma mai simt, ce fac, daca nu-i sti ziua de nastere o poti intreba sau vorbiti despre muzica si in primul rand daca o cunosti de ceva vreme ar trebiu sa-i stii ce-i place, asa ca vorbeste despre lucrurile ce-i plac.

| JaimiSara a răspuns:

Daca o cunosti de ceva vreme trebuie sa stii cei place asa ca intreab-o despre muzica si din astea pana deveniti buni prieteni si cand sunteti spune-i ca o placi da zi ceva frumos pentru a ramane socata si sa nu te poata refuza dar ai grija sa nu ti ia altcineva inainte bafta:X