| ayran a întrebat:

Salut TPU. Am si eu o problema cu tatal meu. Este un om foarte toxic si nesuferit, este mereu nervos si vorbeste urat (nu e alcoolic sau altceva) nu suporta nimic, ii place doar sa stea inchis in casa si sa nu faca absolut nimic.Saptamana trecuta am primit un cadou de la mama mea un ceas Armani in valoare de 100 € iar cand l-a vazut tata mi l-a luat sa il poarte el mereu si imi mai si zice ca este "fake" si ca nu a costat atât. Atunci de ce il mai poarta daca nu e original?
Parintii mei numai sunt împreună de 6 ani deoarece din cauza asta ca el e prea toxic si nepasator. Daca nu inteleg sau aud ce vrea sa imi spună incepe sa urle isteric si sa ma faca retardat. Am 16 ani si abia aștept peste 2 ani sa plec singur si sa imi vad de viata mea.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Toata lumea e in dureri.

| FantasyBoy a răspuns:

Poti sa pleci si acum, de la 16 ani te poti angaja fara probleme, iar drepturile paternale ale tatalui tau se opresc aici, daca demonstrezi ca te poti intretine si ai domiciliu stabil. Oricum, e clar ce "sentimente" are tatal tau pentru tine...