| EmySweety a întrebat:

Am si eu o problema. (daca se poate numii asa). Imi place extrem de mult un baiat. Nu stiu ce se intampla cu mine, eu nu sunt genul de fata care umbla mereu dupa baietii sau care sta sa sufere dupa orice baiat. Ba chiar pot spune ca nu am suferit niciodata dupa niciunul. Insa de aprox un an am cunoscut un baiat foarte dragut, ce-i drept mai mic cu un an decat mine, care pur si simplu ma face sa ma simt foarte aiurea.
Nu este nevoie sa zica ceva sau sa ma priveasca in vr-un fel, pur si simplu doar stiind ca este alaturi ma face sa ma simt ba trista, ba visatoare... Nu l-am mai vazut de multa vreme insa, azi in curtea scolii. dau de el din intamplare (el invata la alt liceu). Venise la o buna pr de-a mea care a fost si fosta colega de-a lui. (el si ea au trecut a 9-a acum).
Totul a decurs ok.(drumul spre casa) pana cand, mi s-a taiat firu happy adica. pur si simplu m-am intristat brusc si nu am mai avut chef de nimic doar din vina lui. Nu sunt paranoica insa poate. nu stiu. faptul ca nu petrec mai mult timp cu el si nu il cunosc prea bine m-a facut sa ma simt vinovata ca il plac.
Nu stiu ce sa fac sa il uit sau macar sa nu ma mai prost-dispun cand il vad. sad
Multumesc extrem de mult celor care ma ajuta!

4 răspunsuri:
| Rioko a răspuns:

Ar trebui sa accepti ca momentan pentru el esti doar o fata, poate o prietena. Ce sa faci cand il vezi? Sa ii zambesti si poate sa ii fii prietena...Ca sa il uiti nu cred ca se poate dar singurul mod prin care poti trece peste un baiat e sa placi un altu`l

| Instinkt a răspuns:

Deci il urasti sau il iubesti? Cu el de ce n-ai incercat sa fii? ce mare chestie varsta nu conteaza si poate si el tine la tine toate fetele vor ca baietii sa le intrebe daca vor sa fie cu ei dar nu mori daca intrebi tu nu patesti nimic daca nu vrea il ignori daca da poate e o dragoste ce va durea in ambele ai ceva de castigat...

GEN O ard mai pesrvers ca Stiflerlaughing

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Shy mie mi se intampla acelasi lucru.Ma face sa ma simt aiurea.Maine m-am gandit sa ii spun de sentimentele mele.Asha o sa fac.BN.Papa

| sarah95 a răspuns:

Este greu sa uiti un baiat de care iti place, stiu asta dar trebuie sa te straduiesti, cand esti in preajma lui incearca sa te gandesti la alceva, la ceva vesel ca sa nu te prost-dispui in preajma lui, sau incearca sa vb cu el, sper ca te-am ajutat, fii tare!