| Deyu_4766 a întrebat:

Am si eu o problema[de personalitate] eu de la o vreme m-am schimbat radical nu stiu de ce prietenii si iubita imi spun ca din cauza unui baiat[ cu care umblam] bine nu mai vb, acum imi spun ca e de la alt baiat[eu il consider prieten si imi este] eu fac cam asa happy injur pff nu are rost sa va spun intr-un cuvant sunt RAU ce ziceti ce ar trebui sa fac? sa ma abtin sa nu injur si sa nu mai iau lumea la misto'? eu am sa incerc sa ma schimb dar accept sfaturi cu bratele deschisewinking sunt increzator in mine si sper sa ma schimb!

2 răspunsuri:
| mrsALittleLight a răspuns:

Pai pentru inceput trebuie sa renunti la obiceiul de a injura si categoric nu mai trebuie sa ei lumea la misto...caci nu vei respectat nici tu.Intreabati iubita sau prietenii care e problema cu acel baiat? Iai putea convinge ca e un pusti de treab'... fundita? pup >big grin

| renata_1455 a răspuns:

Ooo de cine am dat aici. deyu nu stiam ca ai cont pe TPU. ti-am citit din intrebari deci si cred ca esti deyu care il cunosc eu, daca nu imi cer scuze. In legatura cu intrebarile tale raspund la toate aici: pe deea o stiu de la denisa, mi-a spus ca e o tipa super, am vorbit cu ea pe mess si m-am convins ca asa e, nu fi distant cu ea ca pierzi si nu va mai certati. cine e baiatul ala din cauza caruia te-ai schimbat de acum nu mai vb cu el? poate il cunosc. daca e ala de i-a facut pozele alea la deea bine faci ca nu mai stai cu el. cunosc baietii, a facut chestia asta nu ca vai ce tine el la prietenia voastra, ca nu iti arata pozele daca tinea la tine. Mi-a spus deea ca a intrebat-o daca vrea sa fie cu el in timp ce era cu tine si a zis ca scapa el de tine sa nu-si faca probleme. prietenii tai si Deea ce parere au avut despre el? eu sunt de parere ca ar trebui sa te schimbi odata ce iti spune lucrul acesta tocmai iubita ta. Nu multe fac asta, altele se despart direct. si prietenii tai daca ii consideri prieteni schimbate pentru ei daca crezi ca merita. cine e baiatul asta nou acum care il consideri iar prieten? tu pe toata lumea consideri prietenul tau? astia sunt amici nu prieteni. nu sti definitia cuvantului prieten si il folosesti degeaba. Ce ar trebui sa te intereseze e iubita si prietenii adevarati care ii ai, de obicei oamenii au cate unul nu mai multi in fn, nu toti copiii de la bloc cu care vorbesti ii si consideri prieteni. Daca te-ai schimbat si ceilalti zic ca din cauza baiatului acela crede-i ca nu te mint. ei au fost cu tine in momentele in care ai avut nevoie nu toti din cartier. injuri? laughing esti rau? nu te mai purta fratee asa. sau esti unul din astia la care li se pare ca sunt interesanti cand injura? ba deyu revizuieste-ti comportamentul. Aaa si ai mai avut o intrebare ceva de nu stiu ce tabara, data viitoare cand nu ai credit vino la mine ca iti dau eu sa o suni pe Deea, nu o lasa sa creada ca nu iti pasa. eu ma desparteam de tine de mult la ce descriere ti-ai facut. injuri, esti rau, te-ai schimbat radical. daca o iubesti dovedeste-i asta la fata.dar trebuia sa inteleaga si ea ca nu te-ai simtit bine...am patit si eu o chestie de genul cu un baiat, iti las idi-ul sa vorbim, asta daca esti deiu care cred eu laughing si inca ceva: ce mai face cipri?