| anonim_4396 a întrebat:

.. Am si eu o problema destul de grava, tatal meu este vitreg si am fost intr-o excursie cu familia la munte... Si am suferit arsuri solare destul de grave, acasa cand ei erau plecati am cautat pe net cum sa ma tratez si am gasit o solutie cu iaurt si bere... Se aplica pe zona afectata... Eu sunt la liceu cls 9... Intr-un liceu bun (nu pot sa precizez) dar este printre primele 4 din Romania... Si astazi cand am venit de la scoala el a fost foarte violent pe motivul ca eu am baut bere inainte de scoala... Berea era jumatate (doza) iar eu i-am explicat ce s-a intamplat, dar tot m-a batut chiar si dupa ce i-am aratat pagina pe care am gasit postarea... El a vazut ca ii lipseste o doza de bere... Nu a aflat de la cineva... De obicei nu beau si o stie foarte bine... Mi-a spus sa-mi fac bagajul si sa plec si nu stiu ce sa fac... Mama este si ea foarte nervoasa, dar nu l-a impiedicat sa fie violent cu mine. Va rog, un sfat... orice

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau de ce ti s-a intamplat.Trebuia sa ii dovedesti ca nu ai baut.Cumparai un alcolmetru sau cum se zice, mergeati eventual sa dai sange ca sa ii poti dovedi.

| JustAsimpleUser a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu ii pasa...am mai avut cazuri multe ...crede ce vrea dar violent tot e

| anonim_4396 explică (pentru JustAsimpleUser):

Poti merge la Politie sa spui problema.Mai ales daca esti minor. Daca esti major poti pleca. Uneori este mai binje departe decat langa astfel de indivizi.

| JustAsimpleUser a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite frate..respect pentru raspunsuri.dar am 15 ani si nu pot sa fac asta ..vezi tu am un frate si nu pot sa le fac asta lui si mamei...chiar daca ea e de partea lui mai mult.o inteleg, e prea tarziu pentru ceva, astept pana la 18 ani si aia e ..vad eu ce facwinking Poate merit ce mi se intampla..am mai facut si eu chestii rele dar foarte normale pentru varsta mea
Eu pot doar sa jur ca nu o sa i se intample asta copilului meu, mersi inca o data.winking

| anonim_4396 explică (pentru JustAsimpleUser):

Asta voiam sa scriu de la bun inceput. Si eu si mai toti copii au fost crescuti cu palma parinteasca.Atunci mi-am injurat parintii si la fel ca tine, nu mai stiam ce sa fac.Azi,imi dau seama ca palma parinteasca nu a fost in zadar. Poate, mai tarziu vei gandi si tu la fel.Boacane fac toti copii. Uite, de pilda, aveam obiceiul sa urinez fara sa ridic colacul. Tata mi-a zis odata, de doua ori si pana nu m-a atins cu palma nu mi-aintrat inn cap.Azi,ori de cate ori ridic colacul mi-aduc aminte. Sa nu confundam palma parinteasca cu violenta dura, cu vanatai si capete sparte. O zi buna!

5 răspunsuri:
| RagnarokR a răspuns:

Mama ta e o nesimtita care se gandeste doar la fundul ei. Sa ii fie rusine! Pe cand tipul cu care e, e un porc! Ce sa zic, trebuie sa suporti pana mergi la faculta si te muti si scapi de ei.