| Yoral a întrebat:

am si eu o problema la scoala! am notele astea la mate: 7, 6,3,3,3 si 6 in teza pe sem 1 am 4, problema este ca profesoara a zis ca mai imi trebuie un 8 sa trec este adevarat sau nu? Funda + vot

Răspuns Câştigător
| PulbereDeStea a răspuns:

Aduni notele, le imparti la cate sunt, ori 3 plus teza impartit la patru. Mie mi-a dat 5.57 cu 2 de 8.

3 răspunsuri:
| roZatoare a răspuns:

Dupa calculele mele iti iese 4, 5 deci ar veni 5 si ai trecut. insa s-ar putea sa fi gresit, mai calculeaza si tu dupa formula ( 3 ori medie oral + teza )impartit la 4

| BiTzAgAbRiEl a răspuns:

Da fra fa si u 7 6 3 3 3 6 : 6 face 6 media
dar ai 4 din cauza alte materi;-) ca toate se acumuleaza si iese un singur vot
si da iti trebuie nimim un 8 si dupacea incearca sa mai iei un 8 la orice nu conteaza la ce;-) dar asta la ce materie? dik n-ai cum sa ai numa astea int tot semestru scolar

| BiTzAgAbRiEl a răspuns (pentru BiTzAgAbRiEl):

Scuze ai media 4.6 sa ca mai iti trebuie un 8 ca sa ai 5 dar trebuie sa mai iei ink unu ca sa stai calm