| URSaKe a întrebat:

Am si eu un fratior mai tembelut si a incercat sa isi instaleze windows 7 singur numai ca l-a instalat peste celalalt vechi si acum cand incerc sa bootez cd cu windows7 imi arata ca imi booteaza cd-romul si dupa ma duce sa aleg unu din cele doua windosuri sa ruleze! ce pot face sa il formatez si sa instalez windows7 normal?

3 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Pai ai putea sa instalezi un windows xp, pentru ca partitiile apar altfel si e mai usor de instalat, iar dupa aceea poti sa instalezi din nou win 7 (bineinteles daca nu vrei sa formatezi tot harddiskul)!

Mult noroc!

| URSaKe explică (pentru resemnat):

E o idee, dar chestia aia e ca imi apare ca imi booteaza cd-romul si dupa imi intra windows7 cu welcome! pur si simplu nu ii da voie sa booteze sa ii dea drumu la setap! si cum as putea sa formatez dod hardul fara sa il scot din unitate?

| resemnat a răspuns (pentru URSaKe):

Daca nu ii da drumul ca sa ia stup-ul inseamna ca cd-ul de windowsnu e facut cum trebuie (adica bootabil)!