| AvramescuMarius1994 a întrebat:

Salutare tururor... nu stiu daca am ales categoria potrivita dar am sa-mi incerc norocul! Am un laptop Asus de aproape un an si am incercat sa instalez un windown mai bun, in fine, eu (cu inteligenta mea mult superioara oricarui calculator) am sters multe fisiere din partitia unde era instalat windowsul vechi si am incercat sa instalez de pe stick, problema este ca imediat ce am sters fisierele si am dat reset cand incercam sa-mi accesez windows-ul imediat dupa loading screen imi arata un fel de blue screen si apoi imi afisa doua optiuni ( Startup repair si Start windows normally)! Imi puteti spune ce trebuie sa fac? Ar trebui sa bootez windows de pe DVD/CD? Multumesc si astept cu nerabdare raspunsurile voastre.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Salut. Sfatul meu e sa faci rost de un dvd pe care e acelasi windows pe care l-ai avut la inceput, sa boot-ezi l de pe el si sa dai startup repair. Dupa ce se repara daca vrei sa schimbi windows-ul pune-l pe cel nou pe un dvd si formateaza hard-ul inainte de instalare. Succes!