| djokovici a întrebat:

Salut Tpu.Am terminat clasa a 8 a. Problema este ca in scoala in care sun este gimnaziu si liceu.Nu am medie destul de mare, dar ma gandeam ca daca in a 9 a voi avea media 9, 87 poate voi putea intra din al doilea semestru.In acel liceu se intra cu media 9, 50 si am blingvul luat.Este liceu bilingv.Astept parerile voastre si sa imi spuneti daca am sanse...

2 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Esti la Cosbuc? happy

| InnaArkane a răspuns:

Pai asta depinde de notele pe care le vei lua in examenul de capacitate si de ce medii ai avut in 5-7.Dar cel mai mult conteaza examenul pentru ca este decisiv pentru media ta insa nu inseamna ca trebuie sa stai linistita si sa te culci pe o ureche ca te salveaza examenul, trebuie sa iti cresti mediile intr-a noua.Bafta.