| boianboian a întrebat:

SALUT TPU AM TERMINAT LICEUL DA NU AM LUAT BACU CE curs de calificare stiti ca mai merge in zilele aste? astept raspunsuri serioase

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai nu vreau sa te descurajez, dar daca nu ai bacalaureatul luat e greu sa te mai angajezi pe undeva in ziua de azi.
Gandeste-te ca sunt multe persoane care au terminat liceul cu bac-ul luat si tot nu si-au gasit locuri de munca si chiar daca si-au gasit lucreaza pe salarii de 8-9 milioane, care dupa parerea mea reprezinta un salariu mic, deci mai bine vorbeste cu parintii tai poate ai relatii pe undeva, adica nu neaparat relatii, dar poate cunosc ei pe cineva care te poate angaja la un loc de munca unde nu ti se cere bacalaureatul si poti intra la un servici care este platit cat de cat decent. Bafta!

| CristianPanait a răspuns:

Daca nu ati luat bacalaureatul puteti face un curs la Eurodeal, detalii aici:
http://cursuridecalificare.ro/promotie.php