| Mrfear a întrebat:

Am terminat scoala gimnaziala si ma tot intreb cum este la liceu? Cum a fost prima zi la voi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am avut o impresie foarte frumoasa! Plina de sperante si oportunitati noi!
Acum, ai o alta sansa sa te auto inventezi!
Adica, la liceu nu te cunoaste nimeni si ai sanse sa te prezinti cat mai bine, ca sa impresionezi colegii si profesorii.
Tot ce trebuie sa faci este: sa fii sociabil cu toata lumea, sa saluti si sa zambesti tuturor, sa inveti foarte bine la toate materiile, sa-ti faci temele si sa fii activ la ore si la activitatile extrascolare. Daca faci asta in primul semestru, deja devii popular si ai impresionat toata clasa.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mare lucru nu se schimba doar colegii si profesorii dar de acum incolo nu o sa te mai treaca clasa pe degeaba(unii), in clasele a10-12 trebuie sa inveti ceva, acum iti dau 2 daca nu inveti nimic, nu va mai merge sa le spui ca nu ai avut timp si nu o sa scapi decat cu un 4 in catalog sau absenta, cam asa a fost la mine, nu stiu daca la tine va fi la fel.
Succes!

| Justme1997 a răspuns:

Groaznică laughing mă simțeam pierduta și singură. Încerca să te împrietenești cu colegii

| PrintesaGumitaa a răspuns:

A fost naspa, eu eram naspa...naspa sad

| asdf2kpower a răspuns:

Am mâncat cea mai de *** pizza din viața mea. 15 lei irosiți degeaba.