| anonimul0724 a întrebat:

Salut TPU, am trecut clasa 12 a si am bacalaureatul la matematica, problema este ca sunt foarte jos la matematica(si ma refer foarte jos)si imi e tare frica ca nu voi lua bacul, nu vreau meditatii pentru ca majoritate profesorilor fac online in perioada asta si as vrea sa invat singur matematica sa pot lua nota de trecere la bac (macar un 6-7). Credeti ca e prea tarziu? Dati-mi niste sfaturi, va multumesc din suflet!

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
La fel ca tine, când eram în clasa a 12 - a, eram de nota patru la matematică. Totuși, m-am apucat de învățat - prin meditații, atenție la ore, făcut teme - și, la bac, am luat nota 7.85 la matematică. Crede-mă, dacă te apuci de învățat din septembrie, ai suficient timp să te perfecționezi. Mai ales dacă ești o persoană muncitoare și care învață repede.
Niște sfaturi utile ar fi să fii mereu atent la profesoară, să pui întrebări la oră și să îți faci temele.
Îți urez numai bine!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i tarziu daca te apuci serios de lucrat acasa, chair azi, cel putin 4-5 ore pe zi, facand exercitii si probleme.

| Cristina12387 a răspuns:

Ai putea sa te uiti pe Youtube la telescoala si la alte tutoriale care iti explica materia din programa de bac. Nu e deloc tarziu sa inveti in ultimul an. Profesorii zic ca e tarziu ca sa te faca sa-ti faci temele atunci cand ti se dau si ca sa spuna ca e vina ta ca n-ai invatat la timp in caz ca pici.