| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa dau bacul la mate, este singura proba pe care nu am reusit sa o trec. As fi vrut sa dau acum in toamna dar nu are rost, fiindca o sa pic. Intrebarea mea este, daca eu nu stiu deloc matematică, adica sunt bâtă, nu gasesc alt mod de exprimare, as avea sansa de exemplu daca dau la vară la matematica bacul sa învăt singura matematica de un 5 macar? Nu am pretentii de mai mult.Dar eu trebuie sa o iau de la zero, nu stiu nimic nimic si nu am posibilitatea de a face meditatii, adica a mai trecut cineva de pe aici prin asa ceva? Sa nu stie nimic la matematica si căutând pe internet sau cu ajutorul vreunei carti sa învete singur fara ajutorul unui profesor, sa ia notă de trecere la mate la bac? Deci m-a demoralizat maxim proba asta, mi-as fi dorit să mă fi trezit macar in al 12lea ceas sa ma transfer la profil uman dar asta e..regretele nu mai schimba nimic.

7 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa te gandesti ca vrei 5-ul sfant. Tinteste cat mai sus. Invata. Cauta pe Youtube lectii de matematica. Cand am dat eu BAC-ul nu era internet, nu stiam ce-i ala calculator. Am invatat si mai stiu si acum sa fac subiecte de a 12-a. Fii perseverenta!

| AnastasiaK a răspuns:

Daca esti la nivelul la care zici a esti, e clar ca matematica nu e de tine si mi se pare prea tarziu sa mai incerci s-o intelegi. Parerea mea e ca ar trebui sa lucrezi doar pe modele de bac, subiectul 1 si subiectul 2, n-are rost sa-ti bati capul cu 3. Ia-ti o culegere d-aia cu subiecte de bac REZOLVATE si apuca-te de ea. Daca lucrezi ZILNIC cateva ore asa, parerea mea e ca il iei si acum in toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai toate șansele să iei măcar un 5 dacă te apuci serios de învățat.
Curaj!winking

| Michaeel a răspuns:

Am fost și eu în același situație, doar în cazul meu, a fost la evaluarea naționalăwinking dacă eu, cu corigenta pe semestrul I, fără meditații și învățat cu o luna înainte de examen, am reușit sa fac de un 6, 5 cu siguranță vei reușii și tu! Nu te lasă! Fa multe exerciții și învață bine teoria și formulele. Rezolva teste și sau subiecte din anii trecuți. Uita-te la filmulețe pe YouTube unde explica teoria ca să înțelegi mai bine. Orice e posibil dacă te străduiești!

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Lai luat pana la urma fiind ca ma aflu in aceeasi situatie si nu stiu ce sa fac ca nu inteleg nimic la matematica si in cateva luni am bacul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Nici la romana se pare ca nu intelegi nimic, ca nu stii sa scrii.
Esti doar un taranoi inapoiat, care comenteaza si el, nu?

| DanaDaniellllla a răspuns:

Daca lucrezi zilnic 4 ore ai șanse să îl iei și în toamnă. Învață și nu te descuraja