| Thunder182 a întrebat:

Am un Lenovo Legion y530 si as vrea sa ii pun un ssd, dar nu știu care este compatibil cu acest laptop. Imi poate recomanda cineva un ssd pana in 300 de lei?
Tin sa menționez ca trebuie ales din gama celor de la Altex, deoarece nu doresc sa pierd garanția.
Dau funda.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut!

Eu am un y540 si o sa iti raspund din punctul meu de vedere si ce am cumparat pentru al meu :D

Uite aici: https://www.emag.ro/......DWF30DBBM/

Este pana in 300 RON si functioneaza perfect.
Ah, dar vrei Altex: https://altex.ro/......00S37480G/

Uite mai sus :D

Conteaza ca este 2.5", SATA III, si poti sa il pui linistit la laptopul tau. Daca vrei poti si cu o capacitate de stocare mai mare, insa sunt mai scumpe.

Numai bine si sarbatori fericite sa ai!;)

| Thunder182 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc mult, asemena! laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Thunder182):

Cu placere! ^^

Si nu cred ca pierzi garantia, eu mi-am desfacut laptopul si le-am pus, nu era un sigiliu sau ceva pus.

De asemenea, daca vrei si RAM, pe viitor, sa te uiti sa fie la aceeasi frecventa big grin

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Așa ceva "merge" in mod sigur

https://www.emag.ro/......D2QV2CBBM/

| Thunder182 explică (pentru sierra1):

Am spus Altex. Nu pot sa iau din alta parte, deoarece laptop ul e de la ei si pierd garanția...

| sierra1 a răspuns (pentru Thunder182):

Am spus

Solid-State Drive (SSD) Adata SU630 3D NAND, 480GB, SATA III, 2.5"

e și la altex