| FrateleTedur a întrebat:

Am vazut ca baietii de la SATRA au facut niste modele noi de triocuri asa ca am dat comanda de 2. Faza e ca stiu pe unu care si-a luat bataie ca purta tricou cu SATRA si acu nu stiu ce sa zic... Credeti ca pot pati cv asemanator?

FAQ
De ce asculti SATRA?
Ca imi place.

Ai 11 ani?
Nu.

Esti tigan/cocalar/poponar?
Nu.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| deliacg a răspuns:

Asculta altceva.

| FrateleTedur explică (pentru deliacg):

Sry boi, nu imi plac manelele iar Old Schoolu s-a invechit pentru mine. Chiar nu mai am chef sa ascult acelasi melodii vechi de 10 ani de BUG sau Parazitii. Iar rapperi moderni? New School? Astea sunt glume big grin Pshiotrop, Deliric... pff sunt anosti. Toti au aceleasi mesaje, dau cu gura da atat. Am ascultat o perioada Metal. In perioada aia aveam depresie deci da. Iar sa o aud pe Delia cum se *** pana rupe patu nu prea imi place... sry.
Da asta nu e un raspuns prea bun. Still, the question stands.

| deliacg a răspuns (pentru FrateleTedur):

Nu comentez.winking

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleTedur explică (pentru LaurBalaur9869):

Dude wow. 1. Sunt la Sincai ( unul din cele mai bune liceuri din Capitala) Mate info coit. Am intrat cu 9.64. In clasa mea cred ca sunt vreo 3 care nu asculta $ATRA. Clasa a 10. Deci am 16 fac 17. Kendama, spinner, penny mortii lor cum le zice sunt pentru copilasi. SMR daca va inteleg astia de sunteti voi mari jmecheri. Dude! Treziti-va astia cu Junimea si OFF-TOPICU vostru. Siteu asta sau pag de Facebook sau ce mortii vostri este cu Junimea va bateti joc de ziaru lu Eminescu. Puneti numa cacaturi. Auziti la ei. Va bateti joc de Kendama si Spinnere, cu care se joaca numa copii pana in 14ani. Mari golani, ce pot zice. 1. Nu sunt tigan, am crescut pe strada in Rahova si Ferentari, stiu ce insemna drogu, stiu ce insemna coaea sa vina garda cu salvarea sa scoata vreun aurolac mort din canal ca a tras coca la vena. Stiu ce insemna sa te bagi in casa de frica ca merg golanii pe strada, la razboi cum zic ei. Poponar? Sry, parerea mea e ca ar trebui toti sa dispara. Sau macar sa stea la ei. Sa nu se linga pe strada. Iar trap coit, trap am ascultat prima oara la 12 ani. Trap Nation- Gionni Trigger. Un monstru al muzicii Trap. Apoi am trecut la Young Thug, Future, Desiigner etc. De doi ani ascult si SATRA. Si ai sa razi, dar tocmai tiganii sunt aia care isi bag si isi fac in SATRA. De ce? Pt ca sunt destul de prosti, majoritatea. Deci pls, taie-o cu superioritatea. Ca asculti metale si stai in aceleasi haine jegoase si imputite si nu te-ai mai tuns de 10 ani, ca te caci pe tine pe beaturi de manele si asculti pe Matei baiatu de Fonta sau ca esti un *elitist* si nu asculti decat *rap oldschool si underground*. Pun pariu ca esti tipu care face chestii gen: Ai auzit de Raku? Da de Arssura? Stii noul album de la Psihotrop? Si daca cineva nu stie toate rahaturile astea sunt mai prejos. Numai spun ca astia ca tine faceti hate ca niste ratati la absolut ORICE ALT GEN MUZICAL. Deci pls, ciocu mic si joc de glezne sau has mo pele.

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleTedur explică (pentru LaurBalaur9869):

Legit, nu are nicio logica ce ai spus. A fost un atac direct la mine. Chiar nu imi pasa ce crezi. Dar nu te astepta sa stau sa inghit chestii de genu *esti tiganu poponar al clasei*. De psihotrop sau cum mortii lui il cheama la radio am auzit. Eram in masina, eu nu ascult radio, da am auzit o melodie de la el si l-au pus niste fraieri de la radio sa faca freestyle despre istorie sau cv de genu. Mare **** ce a facut el. Jur, la cat rap+trap am ascultat si eu puteam sa fiu acolo in locu lui. Am fost? Sunt un rapper *underground si adevarat*? Nu. De ce? Pt ca nu mi se pare ceva cu care sa te implinesti. Am avut o perioada de cam 2 ani in care scriam versusri. Cred ca am un folder in PC cu peste 100 de piese, daca le poti zice asa, facute pe beaturi de pe Youtube. Deci tipu asta, nu cred ca are 18 ani, nu e cine stie ce zeu. Iar intrebarea mea e bine fondata. Pentru ca sunt cocalari, tigani si metalisti hateri, si coit, cu astia nu te bagi. Oricum, au venit si tricourile si dog-tagurile, sunt super misto, le port cu mandrie pe strada, ma-u oprit si la liceu si pe strada straini, m-au intrebat : Setrar? si m-au luat in brate. Cum zic si baietii de la SATRA, fanii lor erau fanii inainte ca trupa sa existe. Te *pup jheos*, cum ziceti voi pe Junimea.

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleTedur explică (pentru LaurBalaur9869):

Dude... nu ai inteles. De fapt ai inteles totu gresit. Nu am zis ca sunt bun. Ci am zis ca ridicati in slavi pe uni care chiar nu sunt buni. Normal ca am auzit de goro, arssura, shaggy. Macanache inca ascult, adica nu spune nimeni ca daca asculti SATRA numai ai voie sa asculti si underground. EU nu am zis ca sunt underground sau rapper sau orice vrei tu, am zis pur si simplu ca oamenii ca psihotrop, oscar, neli, sunt slabi, si fanii lor ii lauda zici ca sunt Cedrea sau Dragonu sau Cheloo. Serios frate. Si faza cu tricou e adevarata. Acum crezi ce vrei. Iar batlle MC sau alt turneu sau campionat sau turnee sunt oricum aranjate. Cine e in juriru la MC? Chimie si Gani... ultimii amarati si nemancati. Nu vreau aknowledging, nu am nevoie de ceva ce nu merit. Eu pur si simplu am comentat despre cum va bagati si faceti in satra, cand aia pe care ii ascultati nu sunt mai breji. A nu se confunda cu BUG, Parazitii, Nimeni Altu, Cedrea, Dragonu. Astia sunt si o sa ramana zei. Nu se ridica nici SATRA, nici Killa, nici DOC nici Psihotrop la nivelul lor. Doar ca SATRA e ceva fresh, nou, cu vibeuri nice. Muzica de golaneala si barosaneala. Pt ca asta e trapu frate. Daca nu faceau ceva bun, nu aveau turneu osod 2 sold out. Nu aveau milioane de viewuri pe Youtube. Nu ma intelege gresit. Eu imi doresc pace. Intre OLD si NEW, intre Underground si Mainstream. Daca te-am jignit cumva imi pare rau. Cred si am vazut ca esti o persoana capabila sa poarte o discutie. Ai adus de fiecare data argumente bine fondate. Pur si simplu te-am confundat initial cu un cretin care face hate la ce nu intelege. Sry incaodata. Pace

Răspuns utilizator avertizat
| FrateleTedur explică (pentru LaurBalaur9869):

Sa inteleg ca esti prea indoctrinat cu oldschoolu. Asta e.