| Mxkingoz a întrebat:

sad
Am venit aici cu o intamplare care ma apasa foarte rauuu pe cap. Deci de acum 1-2 sapt am un crush pe o fata din scoala mea. Vorbim destul de des pe snapchat dar la scoala cand ne vedem pot spune ca ne evitam adica efectiv fac pe mine cand se uita la mine, si stiu ca un baiat nu ar trebui sa fie asa deloc ( am 13 ani ). Asa ca mi-am luat inima in dinti si i-am trimis un snap in care am intrebat-o daca vrea sa vina la un film la cinema, acesta fiind Beauty and the beast sau ceva de genul. Si dupa mi-a explicat ca e libera duminica. Si am intrebat-o daca vrea sa vina duminica, si a zis da big grin Si in momentul ala m-am simtit foarte fericit happy Faza e ca a zis ca vrea sa isi ia si o prietena si asa ma gandeam sa iau si eu un amic cu mine sa mergem in grup asa... Pentru ca ar fi akward in mintea mea sa merg eu cu 2 fete :I Si am venit cu planul cu filmul pentru ca (cred) ca o sa ma mai apropii de ea deoarece simt ceva pentru ea... Dar nu stiu in gandurile mele am impresia ca o sa imi fie rusine ca naiba si ca nu o sa vorbim si ca tot o sa mearga prost rau. Sfaturi? Sa ma duc? Despre ce sa vorbesc cu ea? sad sunt 75% sigur ca a aflat ca o plac dar nu stiu daca ea ma place. Credeti ca o sa iasa bine daca ma duc? (sa ma duc ) Am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| AndCat26 a răspuns:

Acum daca tot ai invitat.o trebuie sa te duci, nu? Ca daca te.ai razgandii ai pica prost in ochii ei. Eu cred ca si ea te place, altfel n.ar mai fi acceptat sa mearga. Trebuie sa.fi optimist.si sa pasesti cu dreptul. Daca ai avut curajul de a o invita,e un lucru bun. Cand va vedeti, vorbeste cu ea deschis, intreab.o orice, spune.I ca o placi si ca ai vrea o relatie cu ea. Incearca sa nu fi. timid, ca doar esti baiat!

| Mxkingoz explică (pentru AndCat26):

Inteleg perfect ce zici, asa imi zic si eu in minte, dar cand se uita la mine efectiv pierd totul... Ma pierd efectiv. Si mi-e frica sa nu ma creada ciudat, adica nu prea stiu asa multe despre ea, nu stiu despre ce sa ii vorbesc sad

3 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Da, mai ia si tu un prieten cu tine, dar sa fie un prieten cu bun simt.
De vreme ce ai invitat-o, te duci orice ar fi. Iar daca a acceptat, inseamna ca te place. Altfel n-ar fi acceptat.
Cu fetele e simplu. Trebuie sa le faci pe ele sa vorbeasca mai mult si sa asculti. Iti dai seama ce subiecte ii plac si o tii pe acelea.
Fii amuzant si simplu. La 13 ani inca sunteti copii. Purtati-va ca atare.

| Mxkingoz explică (pentru gratargratar):

Mersi mult! Am iesit cu ea in oras si cu unca 2 colege si a fost amuzant, cu toate ca nu prea am vorbit am auzit niste sosoteli ca ar avea un prieten, dar pot fii doar vorbe goale, sau barfe, mersi mult de ajutor! Esti cel mai tare happy