| Anonimul1233 a întrebat:

Anul acesta trec a 8 a... la romana ma descurc super bine, le stapanesc, am 10 media si simt ca aceasta este nota mea reala, fac si meditatii. In orice caz, ador romana.
Matematica... pana in a 7 a faceam matematica la o doamna profesoara care m-a facut sa inteleg putin, iar dupa m-am mutat la altcineva care m-a facut sa inteleg super bine matematica, de la 8-9 la 10. Imi place super mult si matematica, si geometria si algebra.(media in a 7 a a fost 9.97).
Vreau sa intru la liceul teoretic din orasul meu. As vrea filologie, dar am inteles ca este doar pentru fete si ca baiat nu o sa iti gasesti o slujba pe viitor. As vrea medic dar cred ca imi e frica laughing, la mate-info as vrea... nu stiu ce sa zic, ce m-ati sfatui?

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Eu am facut mate-info si nu mi s-a parut greu si nu faceam meditatii. Acum cum crezi tu, cine zice ca filologia e de fete? Te duci unde vrei tu, acum nu mai e ca in vremurile apuse cand erau doar meserii de femei sau doar de barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat cu filologia, doar fetele pot face videochat.
Iti sunt limitate foarte serios optiunile pentru viitor la filologie.
La mate-info n-ai decat un singur filtru: note de la bac si examenul din facultate. Daca iei 10 la bac, deja poti sa intri la absolut orice facultate vrei.

| Tibichi_Cosmin_1994 a răspuns:

Eu anul aceasta am trecut a 9- a iti recomand un profil tehnic