| 135Alex a întrebat:

anul ăsta sunt boboc şi am câteva emoții. Voi ce ați făcut în prima zi de liceu, cum a decurs toată ziua?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji. laughing O sa se cam uite lumea spre tine pentru ca toti se uita cum arata noii boboci dar in rest daca esti pe treaba ta si nu vi cu tupeu din ala jegos n-au nimic cu tine. Totodata, nu te lasa calcat in picioare sau nu lasa sa se vada ca te afecteaza vorba vreunuia. Fii increzator si sociabil si totul o sa fie ok.

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hei.
Nu te speria... nu a fost nimic special.

★Am fost la liceu cu tata.
★Mi-am gasit clasa. *tata a plecat*
★M-am asezat intr-o banca si m-am uitat la colegi. *holbat se poate spune. Toti o sa se holbeze in prima zi *
★Am vorbit putin cu 2 colegi pe care i-am gasit in clasa.
★Dupa asta a venit diriginta.
★Am facut prezenta.
★Diriga a trimis cativa elevi dupa manuale
★Ne-a dat orarul pentru urmatoarele zile
★Ne-a dat o cheie pentru clasa
★Fiecare a plecat acasa.

Fin.

PS: Am venit la scoala dupa discursul directorului dar poti sa stai la el daca vrei.

| R0R0 a răspuns:

A fost o zi destul de ok.Nu ai de ce sa ai emotii. In general, discursul directorului e super-lung, apoi intrati in clase si va intalniti dirigintii.

| UnPisic a răspuns:

Nu-ti face griji! Totul o sa fie bine. O sa se tina un discurs (scurt, din cate imi amintesc) in prima zi, apoi te duci si iti gasesti clasa, iti intalnesti colegii, si cine stie, iti poti chiar revedea vechi prieteni printre cei aflati in curtea scolii sau chiar in clasa ta! Nu se fac prea multe in prima zi. Diriginta/Dirigintele discuta cu voi/parintii (cei prezenti, desigur) si cam atat. N-ai de ce sa ai emotii. E ca orice alt an de scoala (ba chiar mai usor). Depinde la ce profil esti, ce colegi si ce profesori ai. Multa bafta!

| IonelaFlorin a răspuns:

Foarte ciudat dar frumos. Nu cunosti nu te cunoaste nm o sa va holbati unul la altul probabil la mine asa s-a intamplat