| MrsDeee a întrebat:

Cum e să fi boboc la liceu? Cum a fost pentru voi prima zi de liceu?

8 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ne-a strigat dirigu' pe fiecare si ne-am dus in clasa, unde ne astepta fosta lui serie care ne-au spus ca trebuie sa muncim mult ca sa ajungem acolo unde ne dorim. Nu mi s-a parut ceva special.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Pregătește-te să te urle astia mai mari : Bobocii! Exact ca la pușcărie laughing. În rest mai nimic special.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In prima zi ne-a ținut diriga predica despre absențe, motivari, note, bac. Ne-a amenințat mai degrabă ca ea nu va fi de partea noastră niciodată dacă facem prostii. Ne-a dat orarul care oricum pana seara se schimbase deja și după ne-a dat drumul. E problema ta ce faci în pauze, după scoala sau înainte. Chiar dacă nu-ți suporți profesorii, tu trebuie să-i respecți pe toți ca să-ți fie bine. Nu te baga în grupul care face probleme în clasa, nu vorbi aiurea, dar nici nu sta retras, nu fi timid și nu lăsa capul în pământ.

| AlexDFY a răspuns:

Ne am adunat tot liceul in spate, la caree, ne am pus pe clase, am facut cunostinta cu cativa colegi, a urmat ca fiecare sa mearga la clasa lui, fiecare s-a pus in ce banca a vrut si cu cine a vrut, apoi a venit diriga, a inceput sa ne vorbeasca despre chestii, a facut prezenta, si am stat 1-2 ore, am plecat acasa.
Nici un coleg nu o sa stie ce se intampla, deci toti o sa fiti la fel.
O sa fie bine, nu te stresa, fa ti cativa prieteni, ia niste numere de telefon, vorbiti pe Facebook/wap si fii comunicativ.

| nirocino a răspuns:

In prima zi de liceu am luat un 3 la fizica!sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru nirocino):

Ai început bine laughing

| Alex_Banu_1980 a răspuns:

In prima zi de liceu mi s-a parut magic. Dirigintele nostru ne-a dus in viitoarea noastra clasa, ne-a urat succes in viata si ne-a spus sa ne straduim din greu pentru a ajunge unde dorim.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alex_Banu_1980):

Si ce a fost asa magic?