| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu cum pot sa fac si eu bani suficienti la 15 ani, astfel incat sa-mi pot permite un iPhone 4 de 8 gb.

3 răspunsuri:
| stlferlo19 a răspuns:

Bani din alta parte, in afara de parinti, la varsta ta, nu prea ai de unde obtine...
Sfatul meu este altfel: daca parintii tai au o cinditie financiara bunicica (incluzand sa ai masina+apartament) fa in felul urmator, faci curat prin casa, cureti masina, tot tot tot, dar pe bani, si le zici si intentia, asa am facut eu pentru telefon, tine!
Plus ca iti ajuti parintii

| Edward1997 a răspuns (pentru stlferlo19):

Ma rog, si eu am avut telefonul ala, dar mi l-au vandut parintii din cauza ca in ultima vreme am stat prost cu banii, si acum vreau sa imi fac eu bani, si nu de la parinti.

| stlferlo19 a răspuns (pentru Edward1997):

Aha...din moment ce iei au avut controlul aspura telefonului, incat au putut sa'l vanda, sansele sa il mai revezi sunt mici, telefonul este proprietatea ta, ceva personal, nu ar fi trebuit ca sa il vanda ai tai (cand se ating ai mei de telefonul meu fac spumeblushing)