| Alin643388 a întrebat:

as dori sa stiu daca este normal sa fiu violent cand ma enervez, țin sa menționez ca ma enervez foarte greu, dar cand ma enervez nu prea mai țin cont de nimic adica nu-s o persoana mare, am 18 ani dar de la varsta de 13 ani,cand am avut un conflict cu un alt baiat care m-a batut orecum, acum devin agitat si cam săr la bataie la oricine doar cu motive. Uneori ma mir si eu cum pot sa tin piept cu persoane mult mai dezvoltate decat mine si nu stiu de ce, dar în momentul conflictului nu simt nici un fel de durere. Cum credeți ca aș putea sa ma abțin la unele provocari de diverși,, prosti" ca deja mi-am facut multe probleme, multumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
| FreedomAli a răspuns:

Salut Alin! Totul ţine de tine. Trebuie să înveţi să îţi controlezi ieşirile şi stările nervoase. Totul pleacă de la o rană din trecut. trebuie "să te întorci" şi să-ţi dai seama unde şi de la ce s-a declanşat. Dacă ai face terapie te-ar ajuta mult, să vorbeşti cu un specialist. Dar dacă vrei cu adevărat să schimbi ceva la tine o vei face!

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu există normal sau anormal, sunt doar trăirile tale pe care trebuie să ți le controlezi. Furia ta este declanșată de ceva din trecut iar în afară de recomandările lui FreedomAlin, îți poți consuma energia negativă la niște cursuri de autoapărare, arte marțiale etc.