| TudorRadu a întrebat:

Intrebarea mea este: Cum as putea fii mai dur si sa scap de frica de a intra intr-un conflict cu cineva pe care nu-l cunosc? Conflict ma refer la bataie...Cand cineva necunoscut sau pe care il intalnesc mai rar incearca sa ma provoace la lupta eu pur si simplu devin agitat..Ieri varmiu era sa fie batut de niste tiganusi si mie mi-a fost frica si i-am zis sa se descurce si ma simt vinovat.Va rog sa nu radeti pentru ca asa este firea mea.Pur si simplu mi-e frica sa ma bat desii eu stiu ca am o putere mare in mine. Va rog ajutati`ma!
PS: Am 13 ani

Răspuns Câştigător
| iulia55644 a răspuns:

Intelege trebuie tu sa stii ca nu ai cu sa-ti fie frica de cieva, daca vei crede in tine cum ca esi puternic si vei stii ca pot sa-l bati pe respectivul nu ai de ce sa-ti fie frica, dar pentru. asta nu neaparat ca trebuie sa mergi la sala, ci doar sa ridici greutati, haltere nu din astea grele... sper ca te-am ajutat

9 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Pentru inceput, mergi la sala, sa faci o conditie fizica buna, si apoi iti trebuie o doza de tupeu, sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| fuzzer a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Eu mereu am mers pe tactica "baiat de cartier", poate sa vina unu cum vrei tu si sa practice nu stiu ce sport, un baiat de cartier, care in fiecare seara intra in combinatii, smecherii se bate mai mereu.Il bate pe ala al tau cu sportu de face pe el. Tupeu ii trebuie prietenului nostru, pe cand si conditia fizica e foarte importanta.Ca degeaba ma stiu eu bate daca n-am conditie fizica, astea 2 se bat cap in cap.

Răspuns utilizator avertizat
| fuzzer a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Intr-adevar,si asa merge, dar in ziua de azi eu nu pre am vazut batai fara arme, si ii clar ca intr-o bataie si dai dacsi primesti, tot ce-i trebuie ii putin tupeu, asta daca nu are 13 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

1)Te duci la sala
SAU
2)Fii tupeist si spune-i-o
SAU
3)Fa-te ca nu-ti pasa
Sper ca te-am ajutat!winking

| CyBeRnEtiCk a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine sa fi mai tupeist. Dar asta depinde doar de tine.

| Aurasauras80 a răspuns:

Criptonit imi dai fb tau? Acum legata de intrebarea ta eu cand eram in parc cu un prieten au venit doi copii de 10-11 @ni si ne-@u pus piedica urata rau. Dupa ne am ridicat i-am dat 2 pumni in burta si unu in gura nu trebuie sa iti fie frica.curaj!