| Blackx a întrebat:

As dori si eu ca la sfarsitul anului scolar sa ma transfer la un alt liceu.Si as dori sa stiu si eu mai exact cum ar trebuie sa procedez. Termin clasa a-IX-a, iar motivele mele sunt destul de serioase... Nu ma inteleg deloc bine cu colegii, mereu ma cert cu ei si am diverse conflicte, la ore e galagie mare si nu intelegi mai nimic din ce iti preda profesorul si cam la fiecare ora profesorul sta sa faca observatii elevilor deoarece nu sunt atenti si fac galagie

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Vorbește cu diriga să-ți spună ce demersuri trebuie să faci. În general îți trebuie o cerere să o faci directoarei liceului iar ea îți va spune și celelalte demersuri. Vezi când e perioada de însciere la celălat liceu, vorbește la secretariat, vezi dacă nu trebuie să dai diferențe. Succes!

2 răspunsuri:
| onutzaskumpik a răspuns:

Ca sa nu pleci de la acest liceu, ai putea sa te transferi intr-o alta clasa, daca vrei.

| Blackx explică:

Pai eu vreau sa plec de la acest liceu deoarece este liceu tehnic si nu se prea invata. Sunt la profil mate/info si tot la acelasi profil as dori sa ma transfer