| SenZatioNxD a întrebat:

as vrea sa mai slabesc unpic, vreo 4 -5 kilograme, ce imi recomandati sa slabesc?

Răspuns Câştigător
| Rodicuta25 a răspuns:

1 Bea cât mai multe lichide: ceaiuri, sucuri naturale de fructe şi legume, apă minerală. Sucurile naturale conţin substanţe care pot fi uşor asimilate de organism, nu îngreunează activitatea aparatului digestiv, detoxifică şi stimulează metabolismul. O cantitate suficientă de lichide în corp ajută la arderea grăsimilor.
2 Lasă deoparte toate obiceiurile nesănătoase: ţigările, alcoolul, dulciurile şi cafeaua. Acestea stau atât în calea postului, cât şi a dietei. Înlocuieşte zahărul cu zaharina şi, în loc de dulciuri, consumă fructe variate.

3 Ascultă de dorinţele corpului tău. Dacă eşti prea obosită, dormi. Dacă simţi nevoia de mişcare, ieşi la o plimbare. Acordă-ţi timp pentru relaxare, căci stresul poate împiedica organismul să lupte cu kilogramele în plus.

3 răspunsuri:
| MaslinutaAmara a răspuns:

Salut! Eu te pot ajuta happy Da add pe mess la adellyna25 si vorbim acolo mai multe.

| allemyl a răspuns:

Cel mai bine si mai simplu e metoda clasica:Sport, mancare sanatoasa si multe lichide (nu sucuri etc., doar ceaiuri si apa plata) happy

| Sherlockdima a răspuns:

Cea mai simpla metoda si cu succes este alergatul.