| madycumada a întrebat:

As vrea sa slabesc in jur de 5 kilograme. ( mai ales la picioare ) Ce exercitii imi recomandati?

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Alergare, alergare si iar alergare!

| positivity a răspuns:

Pentru că a venit primăvara, şi se va mai încălzi, îţi sugerez să mergi la alergat seara împreună cu niște prietene de-ale tale.
În plus, ai grijă la ce mănânci!

| cristi1505 a răspuns:

Excercitii cardio! Sunt cele mai bune pentru slabit!

| Weider a răspuns:

Sa alergi cat de des poti, si sa bei in jur de 2 litri de apa pe zi, si mancare cu mai putina grasime.

| gmxromania78 a răspuns:

Salut!
Eu iti recomand sa alergi si sa nu consumi multe calorii.
Succes!

| vegeta a răspuns:

Intra aici si o sa vezi ce exerciti trebuie sa faci sper sa dai si funda :D http://www.youtube.com/watch?v=1syQHK3ycd4

| averange a răspuns:

Pentru a slabi trebuie sa consumi un numar destul de mare de calorii. Este asadar logic sa iti lucrezi grupa de muschi cea mai mare pentru ca ea consuma cele mai multe calorii. Intr-adevar alergatul e solutia.
Dar vei pune la loc sau nu vei slabi daca nu vei avea grija ce mananci. Evita: mancarurile bogate in grasime si painea. Un pont inainte de masa (5-10 minute) forteaza-te sa bei 2-3 cani de apa, nu vei manca asa mult pentru ca vei fi "plina".
Este important sa realizezi ca in functie de inaltimea/varsta/ocupatia ta se calculeaza indicele de masa.
Iesi la alergat happy