| blairelovesmusic a întrebat:

As vrea sa slabesc macar 10 kilograme. Ce exercitii fizice pentru acasa imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Foamea! happy
La modul mai serios, ia si calculeaza niste calorii si tu.

| Lukasssz a răspuns:

Regim si exercitii cardio.

| wildthing a răspuns:

Cardio, cat de mult poti...de preferat bicicleta, pentru ca e mai putin solicitanta pentru articulatii decat alergarea. E de la sine inteles ca trebuie si dieta. Trebuie sa renunti la dulciuri si sa reduci fainoasele pe cat posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare parte exercitiile fizice nu ajuta la slabit, dar ai putea incerca cardio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si cate kg ai.
Daca ai 65 e mai greu, daca ai 105 e mai usor

| Anyo1988 a răspuns:

Ai variante 1 mergi la sala sau 2 faci acasa in ambele cazuri poti incerca asta https://victordiaconescu.com/......t-si-sexy/ succes

| FilipEugene a răspuns:

Ai nimerit bine, sunt antrenor, incepe prin exerciții funcționale cardio, care îți solicită întregul corp sau înot, nu încerca să faci exerciții de tip sală, acelea nu slăbesc, sunt pentru tonifiere

| Răpităînnori a răspuns:

Trebuie să ții dietă, eu am slăbit doar cu dietă, fără exerciții fizice. Exercițiile fizice îți dau poftă de mâncare şi e posibil să mănânci mai mult din cauza lor. Mai bine dansează, plimbă-te în natură.

| itachi23 a răspuns:

Regim și chloe ting (pe yt), atât am de zis

| Lomuu a răspuns:

Aleargă cel puțin 30 min pe zi timp de 2 luni si la masă nu mai mult de 2 felii de pâine. Garantat slăbește 10 kg, eu am dat jos 15 kg așa