| TaNn0 a întrebat:

As vrea sa slabesc dar nu stiu cum.Eu mananc dimineata lapte cu cereale si seara f. putin atat.Ma ajutati va rog?

Răspuns Câştigător
| Dennii14 a răspuns:

Buna. Pai eu am slabit 8 kg in 2-3 luni. Mancam maxim 3 felii de paine pe zi si de 5 ori pe zi. Daca mancam carne nu mancam cartofi. Daca mancam cartofi nu mancam carne si nici paine, la fel am facut si cu orezul si cu pastele fainoase. Dimineata mancam cereale cu lapte. Apoi o mica gustare intre mic dejun si pranz eventual un fruct, la pranz mancam putin, apoi gustarea dintre pranz si cina. Tot asa un fruct si la cina mancam ceva usor. FARA PAINE si NU mai tarziu de 5-6 seara. Sper ca te-am ajutat.

| xGabriela a răspuns (pentru Dennii14):

Cam cat sport faceai in timpul asta? thinking

| Dennii14 a răspuns (pentru xGabriela):

Pai eu cum am probleme cu coloana faceam gimnastica medicala in fiecare zi. Asta ma tinea cam 40 de minute. Plus ca mai mergeam cu rolele si cu bicicleta.

7 răspunsuri:
| Methaallaid a răspuns:

Soprt, exerciții, poate la sală.

| TheCousinsProduction a răspuns:

Pai ce cereale mananci?! Daca mananci tot felul de cereale numai cu chimicale nu rezolvi nimic! Si seara ce e ala,, f. putin,,? Adica degeaba mananci dimineata cereale(Numai cereale Vitalis, cred ca sunt cele mai sanatoase!), iar seara Cartofi prajiti cu Ketchcup sau alte prosti! Nu rezolvi nimic! Eu iti sugerez sa mananci de cel putin 5 ori pe zi, dar putin cate putin si mai ales fara paine(Doar paine NEAGRA).Cu placere!

Funda!?

| DARIUSH2001 a răspuns:

E bine. Mai trebuie sa alergi mult, sa faci sport mult, si in cateva luni vei slabi.

| Subia a răspuns:

Daca vrei sa slabesti nu trebuie sa faci asta prin infometare. Trebuie sa mananci legume si fructe sau niste salate le legume, sa faci sport cat mai mult. Masa de seara o iei inainte de ora 8. Si dimineata o incepi cu cateva exercitii fizice usoare. Nu trebuie sa manaci desert. In loc de desert poti sa manaci cateva bomboane sportive (fructe)
Sper ca te-am ajutat.
»-(¯`v´¯)-»Funda»-(¯`v´¯)-»