| Stefanfrosr a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa va împărtășesc o părere, sufar de ceva vreme din cauza ca paritii mei se cearta foarte des pe niște subiecte minore, iar eu nu as vrea sa se desparta deoarece eu țin foarte mult la tata si mama, vreau doar sa vorbesc cu cineva ma simt foare rau!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ca te afecteaza certurile lor!

| dullcat a răspuns:

Buna.Suna rau, insa de unde stii ca aceste certuri pot duce la divort, mai ales daca spui ca sunt cauzate de subiecte minore? Gandeste-te ca multe cupluri au diverse argumente mai calme sau mai aprinse, face parte din casnicie.I-ai auzit tu spunand precis asta?

| Hyperion7 a răspuns:

Îmi pare rău să aud că ai tai vor sa divorțeze... înainte de a-ți da un sfat, câți ani ai? Sa știu cum să îți explic sa înțelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca vor duce aceste certuri la divorț, toată lumea se cearta în perioada asta din diverse motive: Bugetul pentru anul viitor, sărbătorile de iarna, faptul ca poate nu ajung banii, îngrijorări de tot felul! Eu nu cred ca trebuie sa îți faci griji dar dacă chiar vrei poți sa le pregătești o mica masa sau le comanzi o cina romantica! Sa se mai destreseze!