| ΞJustΞмэΞ a întrebat:

As vrea sa va intreb: pe ce butoane de pe tastatura apas ca sa scriu cu diacritice? [diacriticile sunt alea gen î s. a.]

Răspuns Câştigător
| DanielutzaJD a răspuns:

Nu este nici un buton pe tastatura...te duci jos la start->programs->accessories->system tools->character map... si acolo dai click pe ce caracter vrei, el se va mari, si tu dai undeva jos select, o sa-ti apara jos acolo la characters to copy si tu il copiezi de acolo (sper ca stii: click dreapta ->copy->paste unde vrei sa scrii) sper ca am explicat destul de bine, important e ca tu sa fi inteleswinking