| 2PacAmaruShakur a întrebat:

Azi a fost prima mea zi de scoala,in calitate de boboc happy Si totusi mi s-a parut si o zi reusita! Am cunoscut multe persoane,mi-am dat seama ca nu sunt chiar asa de rai si ca nu am de ce sa fiu timid.

Acum partea importanta : Eu din vacanta am inceput sa vorbesc cu o fata pe messenger,numai ca era de la alta clasa. O clasa de filologie,iar eu sunt de la matematica - informatica. Astazi pe mess,am inceput sa vorbesc cu ea,am intrebat-o cum i s-a parut prima zi de scoala,iar dupa catva timp i-am zis ca am vazut-o in curtea scolii,atunci cand era festivitatea de primire a bobocilor. Ea m-a intrebat cum arata si i-am spus ca arata foarte bine si mi-a multumit pentru compliment. Mai am vorbit ceva timp si dupa aceea, am facut schimb de numere de telefon cu ea.

Iar acum abia astept sa vina ziua de maine, sa ma intalnesc cu ea si sa vorbim in pauze. In clasa ei sunt doar vreo 5 baieti, iar restul de 25 sunt fete. Avand in vedere acest fapt, eu sunt cam al 6-lea baiat cu care ar putea vorbi,fiindca ea nu este din orasul meu,este din alt oras,iar aici nu prea are prieteni,decat colegii si pe mine. Intrebarea mea este,si vreau sa raspundeti foarte serios,fara glume si fara alte abateri de la intrebare. Ati fost vreodata mai mult decat prieteni cu cineva de la alt profil? Si daca da,cum este? Credeti ca eu am vreo sansa cu aceasta fata? Am aflat foarte multe despre ea si avem multe lucruri in comun. Eu n-am mai fost decat odata intr-o relatie,iar aceea a durat foarte putin deoarece acea fata s-a mutat din oras. Va rog sa-mi raspundeti cat de repede puteti,vreau doar sa stiu. N-am de gand sa ma dau batut daca voi credeti ca nu am nici o sansa, dar vreau sa aud niste pareri si eventual niste sfaturi despre ce ar trebui sa fac. Va multumesc mult si astept raspunsuri, iar cel mai bun raspuns va primi o funda happy

Răspuns Câştigător
| Officialme93 a răspuns:

Salut! Imi place ca nu te lasi influentat chiar daca alte persoane ti-ar spune ca nu ai nici o sansahappy...Este foarte bine! Oricine are dreptu la o parere daca tu o ceri.Acum conteaza daca tu crezi ca are dreptate ori nu, deci prin urmare tu alegi daca o iei in considerare sau daca nuhappy Daca vrei sa ai o relatie cu ea incearca sa pastrezi legatura cu ea
Vorbeste pe fiecare zi cu ea. O poti invita sa participe alaturi de tine la Balul Bobocilor, nu?smug Ce zici?! Legat de faptul ca esti la alt profil. E un lucru bun pentru ca daca a`ti fi in aceeasi clasa poate tu ai mai vorbii cu o alta fata si ea ar fi geloasa si tot asa.Deci nu este un dezavantaj! Succes si sper sa o cuceresti!

3 răspunsuri:
| MarianaMadu a răspuns:

Stii...eu cred ca nu e important profilul la care este ea si faptul ca nu e acelasi cu al tau deodata ce spui ca aveti multe in comun...nu cred ca ai de ce sa iti faci griji. E bine ca ai incredere in tine dar pana la urma timpul le va rezolva pe toate. Cu timpul o sa va dati seama daca va potriviti si daca e bine sa incepeti sau nu o relatie. Bafta happy

| xRomanianGirlx a răspuns:

Sa te intelegi cu cineva de la alt profil? NORMAL! Si eu sunt la mate-info si am 2 colegi care se iubesc. E penibil, sincer..de fiecare data cand se cearta, pe langa ei doi, mai sunt implicate inca alte 28 de persoane(colegii lor). De la alt profil e perfect,o sa aveti ce discuta. Si eu am avut prieten de la filologie si aveam foarte multe de vorbit. Profilul nu are nimic de-a face,pentru ca el nu reflecta materiile la care esti bun(eu,de exemplu,excelam la engleza,franceza si romana) ci ceea ce vrei sa faci in viata, iar eu una nu m-as multumi cu o facultate mediocra de litere sau ceva de genul. Deci, in general da, va veti intelege minunat, la fel cum eu cu prietenul meu ne-am inteles. Daca iti faci griji despre subiecte de vorba, stai linistit ca se gasesc. Noi nu ne mai dadeam rand la vorbit.

| Djal3xxx a răspuns:

Eu am fost odata cu o fata de la alt profil si a mers totul bine... Nu conteaza profilul, daca relatia voastra merge bine e totul ok. Eu cred ca ai sanse, decat trebuie sa incerci.