| Barbu_Alexandru_Marian_1994_L8eY a întrebat:

azi am sa va pun o intrebare personala big grin.
La munca am 2 fete foarte dragute, una frumusina si cealalta si mai frumusica big grin, eu m-am uitat la lungul nasului si am zis ca acea fata frumoasa foc nu este pentru mine ( ca sa nu le incurc o sa le numesc asa : frumoasa = fata 1; foarte frumoasa= fata2 ). Am incercat sa intru in vorba cu fata1 ( cum zicem noi baietii sa ma dau la ea laughing ) dar este foarte nehotarata ar vrea si nu ar vrea. Problema este alta, de 3-4 zile fata2 s-a schimbat radical, glumeste, vorbeste mai mult cu mine, cerere de prietenie pe facebook, rade, glumite ( "te iubesc" ) si sunt confuz! Imi este teama sa nu fug dupa 2 capete si sa nu prind nici unul sau sa ma insel eu cu fata2!
Ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Alina570 a răspuns:

La o privire superficiala, alegerea nu ar trebui sa fie atat de grea. Una dintre fete nu este hotarata, nu stie ce vrea. Cealalta este dispusa, ti-oa arata destul de clar si o si placi mai mult (poate din cauza ca ti se pare mai usor cu ea). Pe de alta parte, unii ar spune ca trebuie sa lupti ca sa castigi ceva ce intr-adevar merita.

Eu, una, prefer simplitatea.

Bafta!

3 răspunsuri:
| Anemona2020 a răspuns:

Creed ca mai bine ai lasa o pe cealalalta si incearca sa fi la fel cu a 2 a glumet.etc

| pietrean a răspuns:

Cred ca la varsta ta, ar trebui sa judeci matur, sa alegi dupa ceea ce va atrage pe amandoi, ce hobby-uri aveti comune.Din discutiile purtate cu amandoua(separat), iti poti da seama cu care esti compatibil.Doar asa poti afla, cu care iti poti petrece timpul in mod placut, sa aveti ce discuta impreuna.Frumusetea exterioara, este ceva trecator, asa ca alege ce iti dicteaza mintea, sufletul si apoi, dupa ce vad ochii.
Sau mai trebuie sa te maturizezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar mai fi inca o posibilitate: faptul ca fata foarte frumoasa se poarta asa, ar putea arata ca vrea sa se distreze. Poate chiar s-a inteles cu cealalta sa rada putin sau putin mai mult pe seama ta! Ia toate variantele in considerare. Nu ti se pare suspect ca dintr-o data ea e cu initiativa, cea care face avansurile?
Analizeaza bine treaba. Daca nu, s-ar putea sa te trezesti ca esti subiect de comedie. Atunci sa n ute superi, sa fi pregatit, sa nu te ia pe nepregatite. Daca te superi va fi mai rau si vor rade toti de tine. Daca arati ca deja ai stiut ce se intampla si razi tu de ele sau de jocul lor sau al ei, atunci tu vei fi castigator. Deci nu faci nimic, vezi ce mai fac ele si doar observi, tu nu faci nicio miscare, pana nu te lamuresti de intentiile fiecareia dintre ele.