| SecretColors a întrebat:

Salut tpu.Azi m-am barbierit si din greseala la nivelul perciunilor m-am luat prea repede si am o rana un pic cam adanca...Am dat cu crema de galbinele.Intrebarea este in cat timp va trece sau daca mai trece?

2 răspunsuri:
| DanielDanny a răspuns:

Trece in functie de organismul tau, nu poate nimeni estima in cat timp se va vindeca complet o rana. Depinde si cum o ingrijesti: spala bine rana cu apa oxigenata si aplica (depinde de marimea ranii) un pansament cu rivanol prins cu leucoplast sau daca rana e mai mica poti pune un plasture!

| DanielDanny a răspuns (pentru DanielDanny):

Cu ce fel de aparat de ras te barbieresti, eu am renuntat la lame si folosesc un trimmer care are diferite capete schimbabile.