| anonimul0724 a întrebat:

Batoanele cu proteine ingrasa?
Sunt la scoala de dupa masa si as vrea sa iau o gustare intre mese, decat sa mananc corn sau nu stiu eu ce.
Sunt destul de plinut si as vrea sa consum ceva sa ofere energie si totodata sa nu imi vina foame.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Orice bagi in tine, in exces, ingrasa. Daca mananci 2 batoane pe zi, unul la 3-4 ore dupa micul-dejun, iar unul pe la 3-4 dupa-masa, atunci e ok. Totusi de ce alegi asa ceva? Ai putea manca un iaurt cu cereale la cutie sau un fruct (nu banane). Batoanele proteice le iei daca faci si miscare musculara sustinuta in ziua respectiva. Pentru ca daca bagi proteine si speri sa-ti creasca muschii de la scris, nu se va intampla.

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Zahărul te seacă de energie pe termen lung iar batoanele conțin destul de mult pe lângă faptul că zahărul este transformat în grăsime care se depune dacă nu se foloseste.