| anonim_4396 a întrebat:

Am un program urat de tot.
Am Micul-Dejun de dimineata ( foarte bogat in proteine ) apoi am pauza totala pana la ora 1-2 cand am masa de dupa-amiaza.
In total cam 4 mese pe zi si 1 gustare dar marea problema e la scoala aia x(
Chiar pe la ora 11 deja parca ma doare burta de foame.
Ce as putea sa mananc la scoala aia ( altceva decat sandwich-uri )?

Răspuns Câştigător
| FitMonkey a răspuns:

Eu mereu duceam cu mine mancare facuta acasa la scoala in cutiute de alea portabile de mancare, la scoala aveam 2 mese pe la ora 9-10 si la 12 si pe la 1-2 mergeam la sala direct de la scoala la masa de 12 mancam orez cu carne ori piept de pui daca aveam la zispozitie ori pulpe, aripioare etc.

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ciocolata, alune, ceva de rontait. Sunt bune energizante, si te lasa foamea daca le maninci. Ai insa grija la ciocolata, in exces e un foarte bun afrodisiac!winkinghappy

| thegame12 a răspuns:

Cativa covrigi si un shake cu proteine sau un baton proteic

| TheYellowFlash a răspuns:

Pai sa inteleg ca vrei ceva sanatos. Atunci ce zici de un fruct sau incearca sa mananci mai consisten de dimineata. happy

| Sonia97 a răspuns:

Buna.Pai eu de exemplu manac un fruct sau nu stiu ceva mai usor de rontait eventual.Si foarte bine sa ai un mic dejun bogat in proteine.Sa sti ca micul-dejun este cea mai importanta masa a unui zile! happy