| TnCristinaa a întrebat:

Cam ce ar trebui sa imi cumpar pentru liceu?(haine, chestii.....intru a9a)

4 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Felicitari pentru ca ai terminat clasa a 8-a.Liceul este foarte frumos,si daca si inveti cate unpic nu este greu deloc.
Se leaga prietenii noi,aflii maimulte lucruri interesante, etc.
Da, ar treui sa iti cumperi haine dragute, ceva bratari zic eu e frumos.
Sa nu fii tmid, sa ai curaj.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Serban_Andra_1999 a răspuns:

Pai haine teoretic ai...ce o sa ai nevoie o sa fie gentii ( cat mai multe laughing ) si accesorii big grin

| Ddd27 a răspuns:

Pai in ceea ce priveste hainele, incearca sa iti iei ceva potrivit varstei tale, sa te imbraci decent, cu toate ca esti la liceu. Cand eram in liceu, mai ales printr-a 12a, ma uitam la astea de a 9a cum se imbraca si cum se machiaza, ca le puteai confunda usor cu una dintre noi. Si baietii vorbeau foarte urat de ele, gen "uitati-va si la astea cum s-au imbracat la scoala" sau "fara tocuri nu mai stiu veni fetele si fara machiaj". Deci foarte urat. Eu zic sa iti gasesti un stil potrivit tie, dar sa nu exagerezi cu tinutele sexi si nici cu machiajul, pentru ca nici profilor nu le place sa vada asa ceva.
Iar alte chestii, ce sa iti mai spun, rechizitele de exemplu. Intereseaza-te ce materii o sa ai la profilul la care esti si ce fel de caiete ai nevoie happy

| TnCristinaa explică (pentru Ddd27):

Nu se pune problema cu tone de machiaj ..tocuri de 20 si fuste scurte..nici mie nu imi place deloc acest lucru