| SupMates a întrebat:

Cam cum se desfasoara dezvoltarea fizica a oamenilor,gen cum incepe pubertatea si cum se termina si exemple de pubertate tarzie.
Perioada de varsta intre cat si cat se dezvolta anumite parti ale corpului, as aprecia un raspuns cat mai complex.
Funda!

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Aaa, inchide ochii, fa cum iti spun! I`ai inchis? Buun, acum asteapta si daca atunci cand i`ai deschis esti in fata notarului si trebuie sa semnezi actele de divort prin care ea pleaca cu masina, casa si toti banii tai, atunci s-a terminat pubertatea si poti sa fii barbat adevarat.

| Ana7807820 a răspuns:

Salut!
Eu sunt inca in pubertate dar stiu cateva informatii de la orele de biologie si din ce am mai citit din carti.
Perioada de pubertate incepe la varsta de 13 ani daca nu chiar la 14 ani si se termina la varsta de 24 de ani cand tot corpul este complet dezvoltat.
La inceput se vor dezvolta organele sexuale (la fete se va dezvolta si pieptul)
Cel mai comun lucru la pubertate e ca baietii sa ejaculeze fara propria vointa si excitare si fetele sa aiba menstruatie lunar. De asemenea va creste parul nebuneste pe la subrat zona genitala si la baieti pe fata.
Vei afla daca ai trecut de pubertate daca nu mai cresti asa repede sau daca nu iti creste parul pubian rapid.