| Alasia a întrebat:

De la ce varsta incepe perioada de pubertate, si la ce varsta se termina?

Răspuns Câştigător
| mysterious a răspuns:

La fete pubertatea începe de obicei la 10-11 ani, iar la băieți la 11-12 ani. În general, pubertatea se termină la 14-15 ani.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La fete este ceva mai devreme, de la 11-12 ani și la băieți 13-14 ani și se încheie în jurul a 17-18 ani!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Incepe la 12 ani si se termina la 18!

bye-bye

| aly a răspuns:

Incepe la 11 ani si se termina la 15 ani

| 5SOS a răspuns:

Conteaza deoarece inseamna ca un copil sa isi inceapa viata sexuala, este o alegere grea cand sa o incepi pentru fiecare copil.