| Hellboy96 a întrebat:

Cand credeti ca as putea gasi acel prieten adevarat? Acel BFF?

In liceu sunt sanse sa il gasesc?
Ma simt foarte trist

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu exista o perioada anume, prietenia se construieste in timp.

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu unul, sincer, nu cred in asta. Pentru mine, un prieten adevarat ar fi o persoana care, de-a lungul relatiei noastre (de prietenie, evident), nu a gresit niciodata fata de mine sau a facut-o extrem de putin si cu lucruri minore. Pana acum, nu am gasit un asemenea om si sunt convins ca nu o voi face. Cunosc multi oameni, vorbesc cu multi, intreprind activitati cu cativa si am ajuns la concluzia ca orice om are parti bune si parti rele. Depinde, mai departe, de fiecare care sunt predominante. Evident, ma includ si pe mine aici. Nu sunt 'prieten adevarat' pentru nimeni. Am si eu greselile mele.
Unii spun ca prieteni adevarati vezi doar in filme. Eu spun ca se intalnesc foarte foarte rar.
Nu trebuie sa ii punem la socoteala pe copiii aia care se imprietenesc cu cineva si dupa 3 luni ii auzi afirmand ca respectivul este cel mai bun prieten al lor, fratele lor, tovaras, prieten adevarat.

| Kerre a răspuns:

Categoria de oameni supranumita de "prieteni adevarati" este pe cale de disparitie din pacate, deci slabe sanse sa iti faci asa ceva intr-un timp scurt sau lung.