| Laza1508 a întrebat:

Cand eram mic eram slab aschie, dupa aceea am inceput sa ma ingras, aveam 1, 57 m si 67 kg, acuma de 2 ani am inceput sa slabesc si am ajuns la 1, 70 si 60 kg, anul trecut aveam 1, 65 si 50 kg, am facut si handball 4 ani, in ani in care am fost cam gras, acuma sunt gen skinny-fat, slab cu burta si vreau sa pun ceva masa musculara. Timp sa merg la sala nu am, cea mai apropiata este la 6 km de unde locuiesc eu, am un flexor palmar pentru antebrat cu care fac zilnic, imi puteti da un program flotari, abdomene si asa, exerciti cu propria greutate? Anul viitor ma voi muta la oras si o sa fiu aproape de mai multe sali forta.
Va multumesc anticipat!
Cel mai bun raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Nu cred ca trebuie sa te intereseze asa de mult sa faci "muschi" (tot ai muschi dar nu sunt antrenati + grasimea care le cam ocupa din loc.), dar ca sa ajungi asa de bine trebuie parca sa tragi f. tare de "fiare".
Dar daca mai vrei forta pe langa niste exercitii zilnice (noapte + seara faci flotari, abdomene si genoflexiuni) poti sa faci INOT deoarece exerseaza toti muschii.AI AUZIT BINE TOTI! In general o sa faci foarte mult efort si parca ajuta si inima. Dar sa mai faci si acele exercitii ziua si noaptea pentru ca iti vor da putere!

BAFTA! (Daca e vreau sa incerc inot!)