| FulgerMcQueeN a întrebat:

cand instalez windows 7, la prtitii care e diferenta daca dau la o partitie,,delete" sau,, format" deoarece vreau sa o golesc... dau funda si vot repedee

Răspuns Câştigător
| Annonnymous a răspuns:

Diferenta este ca daca vrei sa mai adaugi sau sa scazi GB la o partitie deja formata ii dai delete.Nu are nici o importanta insa mai bine sai dai format! Succes!

| FulgerMcQueeN explică (pentru Annonnymous):

Pai pot sa ii mai scad din GB fara sa o sterg?

| Annonnymous a răspuns (pentru FulgerMcQueeN):

Nu nu poti sa scazi, fara sa nu o stergi! stergi partitia si apoi iti apare sa ii pui cit vrei, dar apropo de exemplu daca partitia ta are 100000 de MB si tu o faci de 90000 de MB atunci celelalte 10 gb ramase iti vor forma o noua partitie neformatata!

| FulgerMcQueeN explică (pentru Annonnymous):

Totusi care e diferenta daca o formatez sau nu, sau daca e formatata sau nu?

| Annonnymous a răspuns (pentru FulgerMcQueeN):

Mai cind o formatezi se formeaza o partitie noua, iar cind formatezi o partitie formata se sterge toata informatia de pa acea partitie! Acum e mai clar!?

| FulgerMcQueeN explică (pentru Annonnymous):

Ty, happy

| FulgerMcQueeN explică (pentru Annonnymous):

Am windows seven, am doar cateva programe, si 3 GB (RAM) si nu stiu de ce cand nu am deschis nimic imi consuma 1.25 GB (RAM),
Unii mi'au zis ca nu e compatibil windowsu cu PC'u