| AfroBă a întrebat:

Cand o sa fac 18 ani, as vrea sa ma fac sofer de Tir, doar ca nu stiiu mai exact ce acte imi trebuie, ce categorie la permis, cate clase imi trebuie la scoala, daca imi trebuie bacalaureatul? Trebuie sa am experienta multa?, pentru ca eu cand am sa fac 18 ani am sa dau de permis a 2 zi, si cum l-am luat sper sa ma si angajez. Ajutati-ma si pe mine. Va rog. Funda+Vot Inteligent.

Răspuns Câştigător
| SoferTir a răspuns:

Frate stai usurel.Deci ca sa fii sofer pe tir (la fel ca tatal meu si peste 3 ani ca mine) trebuie sa ai c+e care se ia la 22 de ani.Dar poti sa iei la 18 ani la scoala de profesionisti b+c+e. Daca esti din pitesti ti-as sugera Viator&Vektor sau Lazar company.Eu am 19 ani dar tatal meu are incredere in mine pentru ca merg cu camionul lui de la 15 ani.Deci succes la examen.Si vezi cum faci daca vrei neaparat permis du-te la profesionisti (dar daca nu ai mai mers cu un tir nu iti sugerez) mai bine mai stai 4 ani si dai de c+e! Drumuri buna sa ai poate ne-om intalni pe sosele!

| GăbițuGabriel a răspuns (pentru SoferTir):

Ai dreptatewinking, asta mi-a spus si tatal meu, ca si el este sofer pe tir si are incredere in mine din aceleeasi motive: ca merg si eu cu camionul lui de la 14 ani big grin si dabea astept ca la 18 ani sa dau de permis ca apoi sa merg cu tirul meu personal happy

3 răspunsuri:
| SoferTir a răspuns:

Si am uitat sa-ti spun... Poti sa ai si 8 clase ca sofer te doare la basca... Tatal meu are 10 clase

| SoferTir a răspuns:

Si pentru incurajare asculta asta http://www.youtube.com/watch?v=KizR8a_GxaY