| anonim_4396 a întrebat:

care ma poate ajuta cu un sfat ca sa ma las de tigari
Pffff fumez in jur de 2 pachete/zi si prea multi bani dati degeaba...

Răspuns Câştigător
| Vladuthz a răspuns:

Poti incerca cu tigara electronica, sau poti sa pufai (adica sa tii fumul in gura, inloc sa-l tragi in piept).

4 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Nu stiu daca te va ajuta, dar iti dau acest link:
http://www.scribd.com/doc/49529110/Ghid-anti-fumat
Nu fumez, asa ca nu stiu ce sfaturi ar trebui sa-ti dau. Nu vreau sa fac nici pe moralista cu tine.
Trebuie sa te gandesti la tine, la sanatatea ta. Totul depinde de tine si de vointa ta in aceasta "lupta". Bafta.

| Vladuthz a răspuns:

Cea mai sigura metoda ar fi sa iti inmoi o tigara intr-o cana cu lapte, o lasi sa se usuce dupa care o fumezi. Iti va fi rau si vei capata teama de tigari, iar daca revine pofta mai faci asta de 2 sau 3 ori pana te lasi de tot.

| SmileAgain a răspuns:

Incearca sa-ti pui in minte faptul ca tigarile NU SUNT BUNE DE NIMIC. Toata lumea se consoleaza cu tigarile pentru ca au multe probleme in viata. Si eu am trecut prin foarte multe in viata asta si nu am recurs la fumat. Deci ar trebui sa-ti intre in cap sa te abtii sa mai fumezi, vei avea un organism mult mai sanatos! Iti doresc foarte mult succes, si sa stii ca daca vrei intr-adevar sa nu mai fumezi, trebuie sa ai vointa! Numai bine! >big grin