| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea face cu viata mea? Viata e frumoasa!
Intodeauna mi-am dorit sa fiu cineva in lumea asta! Sa ma tina lumea minte dupa ceva frumos pe care am facut in lumea asta
Eu sunt mai emotiv de felul si nu am curaj
Imi place sa cant la chitara, sa desenez si sa fac glume( fac glume bune asa am inteles happy ) Dar nu stiu ce meserie sa am in viata, cu ce sa ma tina minte lumea Ma pricep la actorie Nu prea stiu ce sa aleg... ce sa fac si pentru ce sa lupt in viata, sa am un motiv pentru care sa lupt si sa nu fi trait degeaba... Imi palce sa ma joc cu prietenii orice joc
Iubesc amitirile frumoase...

Oare merita sa lupt in viata pentru ceva si cineva si sa am un nume cunoscut in lume si sa stiu ca am `trait` viata frumos?
Va rog am nevoie de motivatie! Un raspuns de-al tau ar putea duce la o alegere in viata! nu uita!
Am nevoie de voi la alegerea aceasta!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca reusesti sa gandesti numai in pozitiv si viata iti va fi destul de buna

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Să îți trăiești viața înseamnă să fii cunoscut, să fii apreciat? În viață merită să lupți pentru ceea ce iubești, pentru ceea ce îți aduce un zâmbet pe chip. Fericirea nu depinde neapărat de un lucru material, de o persoană, depinde doar de tine.
Ai nevoie de un conducător? Sfaturile celorlalți nu ar trebui să îți afecteze decizia, este doar viața ta. Tu știi cum vrei să ți-o trăiești, tu știi ce așteptări ai!
Ai putea încerca să faci ceva ce să cuprindă și pasiunile tale. Interesează-te! Nu aștepta ordinele unor necunoscuți, nu te lăsa atât de ușor de convis!
Alegerea pe care o faci trebuie să fie din suflet. Până la urmă doar tu te cunoști destul de bine, nu?

| Pendek a răspuns:

Canti la chitara? Incearca sa iti formezi o trupa...Actorie? Daca daca te pricepi la horror te ajut la regizare am o lista lunga.

| anonim_4396 explică (pentru Pendek):

Horror?

| Mara2000345 a răspuns:

Eu zic sa nu iti pierzi vremea pe TPU. Du-te si traieste-ti viata, legat de viata nimeni nu te poate sfatui mai bine decat tu insusi. TPU e pentru altele, aici alege jumatate cu inima jumatate cu creierul