| ggaabbrriieell a întrebat:

ce exercitii imi recomandati pentru biceps si triceps imagini cum sa fac exerciitiile daca se poate! funda!

Răspuns Câştigător
| Slayzor a răspuns:

Http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-biceps.html
pentru biceps eu faceam 4 serii de cate zece la fiecare aparat in ordinea asta: 1, 3, 4
http://www.culturism.ro/antrenament/exercitii-triceps.html de aici faceam numai 2... dar sunt bune si celelalte

| Cosmin86 a răspuns (pentru Slayzor):

12 serii pentru biceps? Nu e cam mult?

| Slayzor a răspuns (pentru Cosmin86):

Pai fiecare aparat e pentru un muschi diferit din grupa biceps, nu mi se pare mult atata timp cat faci pauze de 1 minut si bei apa intre ele

| Cosmin86 a răspuns (pentru Slayzor):

Bicepsul are 2 parti, atat. 2 exercitii, maxim 3 a cate 3 serii fiecare e mai mult decat suficient ca sa obtii rezultate, e o grupa MICA.

Cu 12 serii il omori prea mult si o sa ai cresteri slabe.

| ggaabbrriieell explică (pentru Cosmin86):

Daca fac luni miercuri si vineri si sambata e bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ggaabbrriieell):

Daca vrei sa progresezi lent, da happy

daca vrei sa progresezi optim, fa o singura data pe saptamana. bicepsul oricum se lucreaza cand faci spate ( daca nu faci spate atunci fa biceps de 2 ori ), dar fa-l intens, dupa alea 8-9 serii sa-ti fie greu sa duci o sticla de apa la gura.