| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Ce inseamna cand o persoana iti spune ca s-a atasat de tine?

22 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Adica ar sentimente pentru tine! Depinde ca si amic/a sau ca si prieten/a! Sper ca te-am ajutat!

| Adda0a0 a răspuns:

Ca ii esti drag/a si te place, dar depinde daca s-a atasat ca amic sau daca deja simte ceva mai mult

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Adda0a0):

Nu stiu, insa baiatul care mi-a zis asta este gay. Ma gandesc comportamentul si atitudinea mea sa nu-i produca unele schimbari, pentru ca uneori ma priveste altfel decat pe celelalte fete.

| Adda0a0 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Daca chiar este gay nu cred ca comportamentul tau ii poate produce anumite schimbari. iar daca nu este inseamna ca ii place de tine, daca simti la fel pentru el spune-i daca nu spune-i sa fiti doar amici.
eu zic ca cel mai bine este sa il intrebi pe el ce a vrut sa spuna exact kiss

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Adda0a0):

Este gay exclusiv.

| Adda0a0 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Atunci inseamna doar ca se intelege mai bine cu tine si ca vrea sa ii fii un fel de cea mai buna prietena

| drogh a răspuns:

Cu ajutorul timpului petrecut cu tine, a inceput sa se ataseze de tine si sa-i bata inima mai tare.Adica tine la tine destul de tare, iar acest sentiment se poate dezvolta.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru drogh):

Se poate dezvolta acest sentiment chiar daca baiatul este gay si spune ca femeile nu-l atrag?

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
De obicei inseamna ca te place (Nu neaparat ca iubit/a) si ca i-ar fi foarte greu sa stea departe de tine, fara a vorbi sau pur si simplu a sta cu tine.
Succes!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Ai dreptate in ceea ce spui, suntem foarte apropiati, dar el este gay si nu stiu daca atitudinea mea va avea vreun efect in timp asupra lui...tot gay va ramane sau cine stie? uneori se mai intampla si minuni!

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Salut!
Ai vrea sa fie cu el? De ce nu incerci sa ii spui? Poate era o gluma aia cu ''gay'' big grin

| PangeeaRogvaiv explică (pentru LeganzaMoonwalker):

As fi vrut sa fie o gluma, dar din pacate nu este. Este gay de foarte multi ani, insa la un moment dat stiu ca a avut si relatii cu fetele, insa imi spunea ca nu a mers pentru ca nu se putea implica sentimental. In prezent, relatia dintre mine si el este foarte apropiata, depaseste cu mult barierele unei simple prietenii, insa nu stiu ce sa cred si eu sunt confuza.

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Daca esti prieten cu el de foarte mult timp..Ai putea sa incerci sa ii spui, nu? Poate este pansexual

| PangeeaRogvaiv explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Suntem prieteni foarte buni de 7 ani. Sincera sa fiu imi este si frica sa-l abordez in privinta asta, pentru ca si faza asta cu gay-ul, nu s-a nascut asa, ci a avut unele lipsuri in copilarie care au condus la asta si tocmai de aceea, prin discutia mea, nu vreau sa-i produc neplaceri.In momentul de fata, are o relatie cu un alt baiat.

| TizZu15 a răspuns:

Ii place mult de tine.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru TizZu15):

Baiatul este gay, ii plac mai multe lucruri la mine, dar...ramane doar gay.

| aimspeşăl a răspuns:

Adica i.ai intrat la inima, sa spun asa... ii esti drag.

| AnYyCrZ a răspuns:

Pe scurt, ca te place happy

| PangeeaRogvaiv explică (pentru AnYyCrZ):

Ca o prietena foarte buna, pentru ca el este gay, nu stiu daca placerea asta se poate transforma cu timpul in mai mult?

| AnYyCrZ a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Destul de probabil, insa depinde de amandoi happy

| alexandra96alle a răspuns:

Ca te yubeste, dar depinde ca ce sa atasat de tine

| PangeeaRogvaiv explică (pentru alexandra96alle):

De iubit nu stiu daca poate, pentru ca baiatul este gay, dar pe semne ca s-a intamplat ceva cu el de mi-a spus ca se simte atatsat de mine.