| CosminC86 a întrebat:

Ce parere aveti de casatoria intre veri de gradul 2?(rude de gradul 6)
Dar de casatoria intre persoane de acelasi sex? Astept pareri PRO si CONTRA.
P.S este o discutie pur ipotetica, si vreau sa aflu parerea voastra.

3 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pro.Nu te afecteaza cu nimic ce fac ei.
Si sa n-aud prostii cu "dar copiii nostri care vad...".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta cu verii nu stiu exact din punct de vedere medical care e limita de rudenie care trebuie respectat pentru a nu exista probleme cu copii, deci nu prea ma pronunt.

casatoria de acelasi sex? nu sunt de accord. casatoria are la baza (vb din punctd e vedere socil ca aici nu fac nicio aluzie religioasa) intemeierea unei familii care implica si unul sau mai mult copii. Homosexualii sa isi vada de treaba lor ca nu au nevoie de beneficiile casatoriei

| Sociopat a răspuns:

Legalizarea casatoriei intre persoanele de acelasi sex inseamna mai multi copii care isi gasesc o familie.Cat de egoist sa fii sa privezi niste copii de o viata buna doar pentru ca tu nu poti dormi noaptea stiind ca undeva doi tipi se saruta mai pasional decat o sa te saruti tu vreodata cu cineva.Si sa nu mai mancam rahat cu "Oh, dar cum o sa iasa acei copii in viitor?". Copiii crescuti in astfel de medii pun bazele unei rase superioare noua.Stai si te gandesti, asta e o exagerare, oare cate potentiale genii au fost ucise din cauza orientarii lor sexuale, credintei sau a culorii pielii? De asemenea, faptul ca populatia este preocupata in mare parte doar de relatia "barbat cu barbat" arata la ce nivel de gradinita suntem.