| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care beau? Chiar Si o gurita de bere?
Eu nu suport treaba asta, desi prrietena mea face asta, rar dar o face... urasc asta

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

E normal să ți se pară ciudat, pentru că nu ești obișnuit cu asta.
Las-o să se simtă bine, atâta timp cât are o limită.

11 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Is ok. Si ce daca beau? big grin

| anonim_4396 explică (pentru ToKen):

Mersi de parere : D

| ToKen a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere
Dau o bere big grin

| darrio2007 a răspuns:

Daca bea doar atat care-i problema? Bine ca nu se imbată si sa faca urât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde.
Sunt fete care beau fără oprire în fiecare weekend, pe când altele o fac ocazional, atunci când simt nevoia.
Ca să fiu sinceră, și eu o fac atunci când simt nevoia și când vreau.
Mereu am mers și mereu voi merge pe principiul "dacă viața e prea scurtă, de ce ne-o petrecem făcând lucruri ce nu ne plac?"
Dacă am chef să beau bere, asta fac, indiferent de părerea altora.
Faptul că tu urăști asta e opinia ta, iar noi ți-o respectăm. Dar tu, ca om, e firesc să faci asta, la rândul tău.

Până la urmă, ipotetic vorbind, dacă ai vrea să bei bere zilnic, ce-ai face? Te-ai abține pentru că alții te-ar judeca sau ai merge pe propriul principiu?
Evident că al doilea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte frumos ce ai spus,dar eu nu beau,doar suc,apa etc. uh nu stiu, imi pare ciudat ca ea sa faca asta, zice doar o gura si de la una la alta si tot asa, mai sunt si parintii ei care cica o mai roaga sa ia si ea, nu ca sunt ei betivani...

| anonim_4396 explică (pentru DeathOfDreams):

Mersi

| DeathOfDreams a răspuns (pentru anonim_4396):

E normal să ți se pară ciudat, pentru că nu ești obișnuit cu asta.
Las-o să se simtă bine, atâta timp cât are o limită.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' ce are, domne? Îi interzis pentru fămei sau cum?
Fiecare face ce vrea, acum ce dracu' nu ai voie să bei, că vecinului nu îi place, parcă pe el îl interesează că îmi vopsesc ouăle roz de Paște. Tu de ce bei?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E prietena mea, daca ma respecta si ii zic ca nu imi place o sa schimbe asta, iar eu nu beau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok, nu bei.
Eu zic : Când iubești pe cineva, nu îl schimbi, îl accepți așa cum este, cu bune și cu rele.

| Florentina9210 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai foarte mare dreptate!