| Iwachan a întrebat:

Ce parere aveti despre Siropul de Crestere de la Bioland. Doctorita de familie mi-a spus sa il cumpar pentru ca e foarte bun. Voi ce parere aveti despre el? E bun? Am uitat sa mentionez ca am 13 ani jumatate si 1 metru 65 in inaltime. Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Doctorii recomanda tot felul de porcarii chimice ca sa-si vanda marfa companiile si sa faca bani. Au si ei un avantaj din asta. Si asa toata mancarea e plina de aditivi si otravuri mai bagi in tine si altele? Cand auzi de puii, porcii, vitele, injectati cu hormoni si antibiotice nu-ti da de gandit? Nu conteaza ca e Bioland sau ce o fi. Pe doctori sa-i asculti dar nu in totalitate. Ei au anumite beneficii sa-ti impinga pe gat anumite produse, am lucrat in sistem. Incearca mancare cat mai naturala, miscare, sport, buna dispozitie. Esti un copil normal, vei mai creste in mod natural.

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Dacă la 13 ani ai 1, 65 la 18 vrei să ai 2 metri? laughing Așa ceva mai rar vezi să nu-ți pară rău

| Iwachan explică (pentru Divy):

Am colegi care la 13 ani au deja 1, 80m

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Iwachan):

Nu iubito, nu e ok. Eu am baiat care are 198, canotor cu medalii de aur la Balcaniada, nu sta bine bine cu scheletul. Cresterea rapida da dureri de oase si nu e plin de avantaje sa fii foarte inalt, sunt si unele dezavantaje. Mai ales o fata nu trebuie sa creasca uitata de Dumnezeu fara oprire. Vei incape mai greu in banca si vei sta cocosata, poti dezvolta un complex negativ ca esti cea mai fara sfarsit, iti vei gasi greu un partener, vei avea mai putine optiuni de a alege, fetele te vor ocoli pentru ca le pui in umbra si atragi atentia numai pe tine. Poate sa-ti placa un baiat mai mic de statura dar sunt ei intimidati de statura ta prea inalta si te ocolesc. Tu trebuie sa zambesti, oamenii care zambesc sunt cei mai frumosi si proaspeti, sa degaji energie, umor, istetime, sa ai un hoby interesant, sa fii mandra de tine dar nu increzuta si aroganta, sa ai incredere in tine, sa ai obiective clare de viitor, sa nu te confunzi sau sa imiti pe cine ti se pare ca e mai cool. Sa fii tu intr-un cuvant. Sunt multe feluri in care poti fi deosebita. Nu zic ca e rau sa fii inalt dar nu trebuie sa faci un capat de tara din asta. Daca in poza esti tu in privire se pare ca poti intelege ce zic. 1, 65 la 13 ani deja esti in avans fata de grafic. Am fata doctorita care nu are mai mult si e o fata super ok.

| Divy a răspuns (pentru Iwachan):

Bine și dacă toți colegi tăi fac sex faci și tu că așa fac ei?!
Mi se pare prostesc faptul că majoritatea faceți doar că fac toți sau că au etc voi vă gândiți la voi înșivă, mergeți și nu aveți habar unde ..fiindcă îi urmați pe alți.
Ce să spun "felicitări" multă baftă dar dacă faci întinderi și iei medicamente n-o să crești ci doar te alungești și organele îți rămân la fel de mici. Decizia e a ta dar mai cere sfaturi de la medici. Și dacă vrei cu orice preț atunci numai bine!