| Yoloasdf a întrebat:

Ce pot sa fac sa ii conving pe parintii mei sa ma lase sa ma tund cum vreau caci pana acum m-am tuns numai cum au vrut ei sad

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti sa faci nimic!
Esti sub directa supraveghere a parintilor, pentru ca esti inca micut.

| AllyAlexandra20 a răspuns:

Depinde și ce fel de tunsoare vrei. Dacă e prea excentrică, s-ar putea să nu accepte. Dar încearcă să le pui situația într-o lumină bună, arată-le părțile bune pe care le-ar putea avea faptul că te tunzi în felul în care vrei tu (îți avantajează înfățișarea etc). Și nu te enerva, fiindcă asta de obicei îi irită le toți părinții. Vorbește-le cât mai calm cu putință și poate o să-i convingi big grin