| anonim_4396 a întrebat:

ce sa fac toti ma injura si se comporta rau cu mine la scoala si prieteni nu am decat 2 si imi vorbesc doar despre jocurile de pe calculator si pentru ca toti ma injura si ma ia de prost imi vine in gand incontinuu sa ma sinucid o faceam pana acum dar ma gandesc in primul rand la familie si la dumnezeu dar nu mai pot sa suport sa mai fiu insultat ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Gandhi_Tibi_1989 a răspuns:

Salut Gabi.
Nu mai pune pret pe ceea ce spun altii, in viata daca ai prieteni aproape multi te-ar trada in orice sprijin de care tu ai avea nevoie. Tu nu ai nevoie de ei, ei au nevoie de tine, cei care rad de tine nu vor face nimic in viata, o sa ajungi tu sa razi de ei, incearca sa nu iti mai pese de nimeni decat de tine, fi singur ca in viata nu ai oricum pe nimeni decat familia restul sunt pe dinafara, putini oameni iti vor sarii in ajutor in viata, si intreadevar acei oameni merita atentia ta, tu vei ajunge sa razi de ei acum sau mai tarziu, incearca sa rupi legaturile cu ei si vei vedea ca vor venii singuri dupa ceva vreme sa te caute sa iti propuna sau sa faceti anumite chestii... Succes si stai linistit, tu vei fi mai bun ca ei in orice. incearca sa crezi in tine mai mult. Toti suntem speciali, cei care reactioneaza asa cu tine sunt doar gunoaie.Bafta si rabdare sa vezi cand vei triumfa in fata lor. Rabdarea este cea mai importanta

5 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Salut gabriel.
N-ar trebui sa iti pese ce cred colegii tai despre,n-ar trebui sa pui la suflet ce zic niste prosti despre tine, cat despre sinucid sa nu o faci ca nu este o solutie asta familia ta ar suferi mult din cauza asta.
Si la mine in clasa e la fel, e unul care imi zice prost si alte insulte dar nu ma intereseaza ce spune ala sau altii, ca oricum eu sunt in a opta, si mai am vreo trei luni cam asa si o scap de el si o sa ma duc la liceu si nici ca o sa mai dau cu colegii ca ne vedem mai mult in scoala.
Dar daca se iau de tine spune asta diriguntei sau profesorilor sau directorului ca ar trebui sa stie.
Mult succes.

| GabyShyAtat10 a răspuns (pentru Doarunaltutilizator):

Frate nu e vorba ca ma insulta oricum nu prea imi pasa doar ca dau in mine fara rost si eu cand ma enervez practic nu ma pot controla si mai am si o boala la inima in care trebuie sa stau cat mai calm si sa nu ma supar se numeste spasmofilie.

| 6Anonim9 a răspuns:

Salutare! Fii calm, le spui frumos sa inceteze. Fara niciun cuvant in plus. Asa esti mai convingator. Daca nu inceteaza, mergi la director si ii spui problema. Comportamentul de acest gen nu e normal, ei au o problema. Nu te lasa batjocorit. Fii tare, prinde curaj. Fa-ti prieteni, socializeaza. Cu timpul toti vor avea respect fata de tine. Lasa sinuciderea, viata e frumoasa, merita traita. Capul sus si tot inainte! Nu uita sa tintesti cat mai sus! big grin Numai bine!

| FunnyLife a răspuns:

Ce pot sa zic. Viata e frumoasa nu trebuie sa iti pese de ce spun niste idioti. Mai tarziu ei o sa fie suboectul de ras. In ceea ce priveste loviturile incearca sa spui unui adult. Daca nu merge incearca sa te faci apreciat la lucrul la fare te pricepi cel mai bine. Am incercat si eu si au inceput sa ma lase in pace. O sa te aprecieze si n-o sa mai aiba treaba cu tine.

| miruna555555555555 a răspuns:

Sa nu.ti pese cezic aia decla tine din clasa. Asa fac si aia de la mine cu prietena mea cea mai buna. Ii lasam in pace dupa care mergem afara si radem de ei. Oricum, daca esti clasa a VIII-a n.o sa.i mai revezi de la anul. Sa nu.ti pese ce zic ei. Tu concentrează.te sa inveti la romana si la matematica ca sa ajungi la un liceu cat mai bun( cel putin asta facem eu si cu prietena mea). Noroc cu anul asta.